Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Zastosowania pnączy

Na altankach, pergolach, murach

Stylowe obiekty małej architektury w połączeniu z ciekawie zaaranżowaną zielenią decydują o charakterze ogrodu. Prawdziwą atrakcję mogą stanowić różnego rodzaju konstrukcje obsadzone pnączami, np. pergole, altany, trejaże, łuki, bramki, kratki czy trójnogi.

Czytaj więcej: Na altankach, pergolach, murach

Na płotach i jako osłony

Pnącza szybko tworzą ekologiczne osłony oddzielające nas od uciążliwego sąsiedztwa jak nieestetyczne budynki czy ciągi komunikacyjne zatrzymując kurz, spaliny czy hulające wiatry. Jeśli posadzimy je przy ogrodzeniu spełnią taką samą funkcję jak żywopłot.

Czytaj więcej: Na płotach i jako osłony

Na naturalnych podporach i okrywowe

Powojniki bardzo dobrze czują się wspinając się po naturalnych podporach jak inne rośliny czy uschłe konary. Jest to ich naturalny sposób wzrostu w naturze, który warto powielać i aranżować w każdym ogrodzie.

Czytaj więcej: Na naturalnych podporach i okrywowe

W pojemnikach na balkonach i tarasach

Pnącza z powodzeniem można uprawiać w pojemnikach na balkonach, tarasach czy lodżiach. Pojemnikiem może być duża donica, wiadro, skrzynia, kosz itp. koniecznie z dużymi otworami odwadniającymi. Jego wysokość powinna przekraczać 40 cm, a średnica 30 cm.

Czytaj więcej: W pojemnikach na balkonach i tarasach

Na kwiaty cięte

Cięte kwiaty powojników mogą stanowić piękną ozdobę mieszkań. Ich barwy świetnie ze sobą współgrają a wymyślny kształt i lekkie poskręcanie pędów pozwala na stworzenie uroczych kompozycji. Aby zwiększyć ich trwałość powinniśmy je właściwie przygotować.

Czytaj więcej: Na kwiaty cięte

Pnącza na ekrany dźwiękochłonne

W wielu miejscach drogi o dużym natężeniu ruchu przecinają gęsto zabudowane tereny. Stawiane są tam ekrany, których zadaniem jest ochrona mieszkańców przed uciążliwością związaną z ruchem na drodze, a przede wszystkim przed hałasem.

Czytaj więcej: Pnącza na ekrany dźwiękochłonne

Broszura o pnączach

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieściliśmy elektroniczną wersję broszury "Pnącza w zieleni miejskiej i przy drogach". Zawarte w broszurze informacje poświęcone są pnączom, ich stosowaniu w zieleni miejskiej i przy drogach.

Jednocześnie cały czas szukamy dobrych przykładów w zieleni publicznej. Ciekawe pomysły i rozwiązania z chęcią pokażemy na naszych stronach. Będziemy wdzięczni za wszelkiego rodzaju informacje i uwagi. Materiały i informacje proszę przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Dziękujemy.

Czytaj więcej: Broszura o pnączach

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.