Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

IPM Essen 2019 i finał konkursu AIPH International Grower of The Year

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową dla nas edycję targów IPM Essen 2019. Podczas wystawy odbędzie się uroczysty finał międzynarodowego konkursu AIPH International Grower of The Year Awards, w którym mamy szansę na "złotą różę" - nagrodę, którą mogą pochwalić się najlepsi producenci materiału roślinnego na świecie.

Czytaj więcej: IPM Essen 2019 i finał konkursu AIPH International Grower of The Year

Do każdych 25 roślin mini kiwi 3 opakowania owoców gratis

Drodzy Klienci! Teraz do każdych 25 roślin aktinidii dajemy 3 opakowania owoców mini kiwi gratis.

Czytaj więcej: Do każdych 25 roślin mini kiwi 3 opakowania owoców gratis

Innovert Gold dla przywarki BURST OF LIGHT

Miło nam poinformować, że nasza przywarka japońska BURST OF LIGHT została nagrodzona złotym medalem na wystawie Salon du Végétal 2018 w Nantes we Francji.

Czytaj więcej: Innovert Gold dla przywarki BURST OF LIGHT

Zielony Laur wystawy dla Katalogu roślin 2017-2018

Miło na poinformować, że nasz Katalog Roślin 2017-2018 został nagrodzony Zielonym Laurem wystawy Zieleń to Życie 2017!

Czytaj więcej: Zielony Laur wystawy dla Katalogu roślin 2017-2018

Jak prawidłowo czytać nazwy odmian? NOWA FUNKCJA W ENCYKLOPEDII

Nasza internetowa encyklopedia roślin zyskała funkcję odtwarzania dźwiękowych nazw odmian. Aby usłyszeć nazwę danej odmiany w jej oryginalnym brzmieniu, należy wyszukać roślinę w Encyklopedii i przejść do jej pełnego opisu.

Czytaj więcej: Jak prawidłowo czytać nazwy odmian? NOWA FUNKCJA W ENCYKLOPEDII

Metalowe stelaże na rośliny

Aby ułatwić Państwu ekspozycję naszych roślin, wprowadzamy do sprzedaży metalowe, ocynkowane stelaże. Stabilizują one pojemniki z roślinami, przeciwdziałają ich przewracaniu się, a jednocześnie nie zasłaniają ich atrakcyjnego wyglądu.

Czytaj więcej: Metalowe stelaże na rośliny

Torebki podarunkowe

Wprowadziliśmy do sprzedaży torebki do pakowania roślin - eleganckie i praktyczne opakowania do wręczania roślin jako podarunek.

Czytaj więcej: Torebki podarunkowe

Katalog roślin 2017-2018

Wydaliśmy interaktywny, bogato ilustrowany katalog, który znacznie ułatwi dobór właściwych roślin, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Chcielibyśmy, aby trafił on do osób urządzających swoje ogrody, balkony i tarasy, ale również do projektantów, ogrodników, administratorów, studentów..., którym przyda się w codziennej pracy.

Katalog roślin ma format A5, składa się z 140 str. i zawiera 641 barwnych ilustracji.

Katalog prezentuje 508 gatunków i odmian roślin produkowanych przez naszą szkółkę, uszeregowanych alfabetycznie w obrębie rodzajów i grup.

Czytaj więcej: Katalog roślin 2017-2018

Od teraz nasze 2-litrowe pojemniki w barwach kwiatów

Od tego lata rozpoczynamy sprzedaż roślin w nowych, ładniejszych, barwnych 2-litrowych pojemnikach. Dobra jakość i lepsza prezencja naszych roślin sprawia, że doskonale nadają się one na podarunek, a zakupy stają się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Czytaj więcej: Od teraz nasze 2-litrowe pojemniki w barwach kwiatów

uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej bratu Stefanowi Franczakowi

17 czerwca 2016 r. w Kolegium Księży Jezuitów w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61 odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej bratu Stefanowi Franczakowi SJ. Tablica została ufundowana przez szkółkę CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy.

Czytaj więcej: uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej bratu Stefanowi Franczakowi

Wizyta International Clematis Society w naszej szkółce

17 czerwca 2016 r. gościliśmy w naszej szkółce miłośników powojników należących do International Clematis Society (Międzynarodowego Towarzystwa Powojnikowego).

Czytaj więcej: Wizyta International Clematis Society w naszej szkółce

Statuetka Jubileuszowa dla CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy

Podczas obchodów Jubileuszu 95-lecia Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu w SGGW dr inż. Szczepan Marczyński odebrał od dziekana wydziału prof. dr hab. Szczytt-Niemirowicz Statuetkę Jubileuszową przyznaną przez radę wydziału WOBiAK w dowód uznania dla naszej firmy.

Czytaj więcej: Statuetka Jubileuszowa dla CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy

ekspertyza Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

W trosce o dobro naszych klientów, zleciliśmy Gdańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu przeprowadzenie badań na zawartość alkaloidów w partiach owoców Lycium barbarum zebranych bezpośrednio z roślin rosnących w naszej szkółce.

Czytaj więcej: ekspertyza Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Nagroda na wystawie Zieleń to Życie 2015

3 września 2015 r. na 23. Międzynarodowej Wystawie „Zieleń to Życie” zgłoszona przez nas odmiana aktinidii pstrolistnej 'Vitakola'PBR zdobyła wyróżnienie w konkursie nowości roślinnych.

Czytaj więcej: Nagroda na wystawie Zieleń to Życie 2015

Szczepan Marczyński Clematis Collection

W tym roku nasza szkółka po raz pierwszy zaprezentowała kolekcję powojników sygnowaną imieniem hodowcy Szczepana Marczyńskiego. Kolekcja na 2014 rok obejmuje 12 odmian powojników o różnych cechach, w tym długo wyczekiwaną nowość - Clematis 'Maria Skłodowska Curie'PBR.

Czytaj więcej: Szczepan Marczyński Clematis Collection

Zmiana nazwy firmy

Informujemy, iż od 28 stycznia 2014 r. szkółka Clematis Sz. Marczyński, W. Piotrowski Sp.j. zmieniła formę organizacyjną i nazwę na: CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa oraz adaptowała do nowej nazwy logo.

Czytaj więcej: Zmiana nazwy firmy

'Sweet Summer Love' laureatem Green Thumb Award 2014

green thumbWśród pięciu laureatów amerykańskiej nagrody Green Thumb Award 2014 w kategorii Rośliny, Bulwy i Nasiona znalazła się polska odmiana powojnika 'Sweet Sumer Love'PBR wyhodowana w naszej szkółce przez Szczepana Marczyńskiego.

Czytaj więcej: 'Sweet Summer Love' laureatem Green Thumb Award 2014

Statuetka Urbs Nova 2013 przyznana naszej szkółce!

Urbs nova

Miło jest nam poinformować, że szkółka CLEMATIS Sz. Marczyński, W. Piotrowski otrzymała statuetkę Urbs Nova w kategorii Rozwój Gospodarczy.

Czytaj więcej: Statuetka Urbs Nova 2013 przyznana naszej szkółce!

"Ogród bez tajemnic" w Pruszkowie

TVREkipa programu "Ogród bez tajemnic" ze stacji TVR odwiedziła naszą szkółkę. Szczepan Marczyński pokazał prowadzącej Eli Smolińskiej jesienne wydanie ogrodu, w którym królują pnącza.

Czytaj więcej: "Ogród bez tajemnic" w Pruszkowie

Jubileusz szkółki - zaproszenie na wystawę Zieleń to Życie

Zieleń to życieZapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na wystawie Zieleń to Życie, która odbędzie sie 30 sierpnia - 1 września 2013 r. w Warszawie w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.
 

Czytaj więcej: Jubileusz szkółki - zaproszenie na wystawę Zieleń to Życie

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.