Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Artykuły o pnączach

Cytryniec chiński – nowy farmakopealny gatunek

Cytryniec chiński to jeden z nielicznych nowych gatunków roślin leczniczych wprowadzony do oficjalnego wykorzystania jako gatunek farmakopealny w lecznictwie europejskim, w tym polskim, po raz pierwszy zaledwie przed paru laty.

Czytaj więcej: Cytryniec chiński – nowy farmakopealny gatunek

Pnącza w Gdyni

Gdynia pięknieje, między innymi dzięki pnączom. Jest to zasługa działań Biura Ogrodnika Miasta. Zachęcamy do przeczytania artykułu Maury Zaworskiej-Błaszkiewicz o pnączach w Gdyni.

Czytaj więcej: Pnącza w Gdyni

Powojniki w kompozycjach kwiatowych

Kwiaty powojników mogą być z powodzeniem wykorzystywane na kwiat cięty. Doskonale nadają się do bukietów ślubnych i dekoracji weselnych. Długie, często poskręcane pędy z licznymi pąkami i kwiatami nadadzą lekkości także dużym aranżacjom florystycznym.

Czytaj więcej: Powojniki w kompozycjach kwiatowych

Piękne i nagrodzone - nowe odmiany do każdego ogrodu

Co roku na rynku pojawia się ogromna ilość atrakcyjnych nowości roślinnych, również powojników. Wiele pięknych odmian o niezwykłych walorach zdobniczych wymaga zapewnienia specjalnych warunków i pielęgnacji doświadczonego ogrodnika.

Czytaj więcej: Piękne i nagrodzone - nowe odmiany do każdego ogrodu

Jesienne powojniki

Clematis rehderianaPowojniki to wyjątkowa grupa roślin zarówno ze względu na niepodważalną urodę kwiatów, jak i różnorodność gatunków i odmian. Różne terminy kwitnienia powojników pozwalają zaaranżować ogród, który kwitnie od wczesnej wiosny do przymrozków.

Czytaj więcej: Jesienne powojniki

Akebia pięciolistkowa (Akebia quinata)

Pragnę zainteresować miłośników ogrodnictwa tym ciekawym, choć rzadko jeszcze u nas spotykanym pnączem, ozdobnym głównie z liści, ale posiadającym bardzo oryginalne choć mało widoczne kwiaty i owoce.

Czytaj więcej: Akebia pięciolistkowa (Akebia quinata)

Aktinidia czyli mini kiwi (Actinidia)

W październiku dojrzewają owoce większości odmian aktinidii - mało znanego a bardzo wartościowego pnącza. Aktinidie są stosunkowo mało wymagające, mrozoodporne, łatwe w uprawie i odporne na choroby i szkodniki, dobrze znoszą warunki miejskie.

Czytaj więcej: Aktinidia czyli mini kiwi (Actinidia)

Artykuły o aktinidii w The Garden

Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy linki do artykułów autorstwa dr inż. Szczepana Marczyńskiego, które zamieszczono na stronie internetowej angielskiego czasopisma THE GARDEN w 2009 roku.

Czytaj więcej: Artykuły o aktinidii w The Garden

Bluszcz pospolity (Hedera helix)

W zimowe, grudniowe dni wyróżniał się ciemną zielenią. Jesienią ginął wśród barwnych liści drzew i krzewów, choć wtedy właśnie kwitł. Jego zielonkawożółte kwiaty oblatywały pszczoły i inne owady szukające późnego pożytku.         

Czytaj więcej: Bluszcz pospolity (Hedera helix)

Żółtolistny chmiel - Humulus lupulus 'Aureus'

Chmiel zwyczajny najczęściej jest kojarzony z piwem, gdyż jego owocostany są niezbędne do wytworzenia tego popularnego napoju. Mniej znany jest jako wartościowe, bujnie rosnące pnącze ogrodowe. Szczególnie cenna jest jego żółtolistna odmiana 'Aureus'.

Czytaj więcej: Żółtolistny chmiel - Humulus lupulus 'Aureus'

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.