Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Aktinidia i inne owocowe

Wiele roślin z naszej oferty łączy walory roślin ozdobnych i użytkowych. Jadalne i smaczne owoce wytwarza aktinidia, akebia, aronia, cytryniec, jagoda Goji, jagoda kamczacka, jeżyna, malina, rokitnik i winorośl. 

 

Lonicera kamtschatica - jagody kamczackie dojrzewają jako pierwsze w ogrodzie

Jagoda kamczacka (Lonicera kamtschatica) to długowieczna i bardzo mrozoodporna roślina występująca naturalnie w północno-wschodniej Rosji, Chinach i Japonii. Uprawiana jest ze względu na smaczne i zdrowe jagody będące najwcześniej dojrzewającymi owocami w naszej strefie klimatycznej.

Czytaj więcej: Lonicera kamtschatica - jagody kamczackie dojrzewają jako pierwsze w ogrodzie

Actinidia - aktinidia, mini kiwi

Aktinidie są pnączami o wijących pędach, które uprawia się ze względu na ich walory ozdobne i smaczne owoce. Są stosunkowo mało wymagające, łatwe w uprawie i odporne na choroby oraz szkodniki, ponadto dobrze znoszą warunki miejskie.

Czytaj więcej: Actinidia - aktinidia, mini kiwi

Schisandra - cytryniec

Cytryńce należą do rodziny Schisandraceae – cytryńcowate, ale kiedyś należały do rodziny magnoliowatych. Mają wiele cech wspólnych z magnoliami, między innymi budowę kwiatów, owoców i owocostanów.

Czytaj więcej: Schisandra - cytryniec

Vitis - Wybranka Dionizosa

Dionizos i Ikar. Czarnofigurowa amfora attycka odkryta w Vulci, ok 540–520 r. p.n.e. Archiwum OBUWrRodzaj winorośl (Vitis), należący do rodziny winoroślowatych (Vitaceae), obejmuje około 70 gatunków pnączy. Większość odmian uprawnych winorośli należy do gatunku winorośl właściwa (V. vinifera).

Czytaj więcej: Vitis - Wybranka Dionizosa

Rubus - Wodostrężnice i malki

Owoce ogrodowej jeżyny w odmianie bezkolcowej. Fot. Zofia OsuchowskaJeżyny (Rubus) należą do rodziny różowatych (Rosaceae), część z nich nazywana jest malinami (owoce czerwone i odpadające po dojrzeniu od dna kwiatowego). Ze względu na dużą liczbę mieszańców i form uporządkowanie systematyczne jeżyn jest niezwykle trudne. 

Czytaj więcej: Rubus - Wodostrężnice i malki

Dioscorea, Phaseolus, Pisum - Bulwy i strąki dla smakoszy

Pochrzyn chiński, batat (Dioscorea batatus)Jam, pochrzyn, ignam to nazwy określające uprawiane gatunki z rodzaju Dioscorea: pochrzyn skrzydlaty (D. alata), D. cayensis, D. esculenta, D. rotundata, pochrzyn trójdzielny (D. trifida).

Czytaj więcej: Dioscorea, Phaseolus, Pisum - Bulwy i strąki dla smakoszy

Akebia - Niebieskie "serdelki"

Akebia pięciolistkowa (Akebia quinata) z rodziny krępieniowatych (Lardizabalaceae) występuje w stanie naturalnym w środkowych Chinach, Japonii i Korei (przeważnie w górskich lasach). Do uprawy została wprowadzona w 1845 roku.

Czytaj więcej: Akebia - Niebieskie "serdelki"

Vitis - Winorośl

Vitis to rodzaj obejmujący w większości gatunki pnączy pochodzące ze strefy klimatu umiarkowanego. Winorośle uprawiane są ze względu na smaczne owoce (głównie odmiany Vitis vinifera) lub walory zdobnicze (Vitis riparia, Vitis coignetia).

Czytaj więcej: Vitis - Winorośl

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.