Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Publikacje

Informacje o publikacjach książkowych dotyczących powojników i innych pnączy.

Katalog roślin 2019

Prezentujemy Państwu drugie wydanie Katalogu roślin produkowanych w szkółce Clematis Źródło Dobrych Pnączy. Poza krótkimi poradami i piktogramową charakterystyką poszczególnych roślin, znajdą w nim Państwo kody QR. Po wczytaniu kodu za pomocą smartfona z odpowiednim oprogramowaniem dotrą Państwo bezpośrednio do opisu rośliny i wielu zdjęć, a także artykułu lub filmu instruktażowego. Liczymy, że znacznie ułatwi to dobranie odpowiednich roślin oraz poznanie najlepszych możliwości ich stosowania oraz sposobów uprawy.

 

Czytaj więcej: Katalog roślin 2019

Katalog roślin 2017-2018

Wydaliśmy interaktywny, bogato ilustrowany katalog, który znacznie ułatwi dobór właściwych roślin, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Chcielibyśmy, aby trafił on do osób urządzających swoje ogrody, balkony i tarasy, ale również do projektantów, ogrodników, administratorów, studentów..., którym przyda się w codziennej pracy.

Katalog roślin ma format A5, składa się z 140 str. i zawiera 641 barwnych ilustracji.

Katalog prezentuje 508 gatunków i odmian roślin produkowanych przez naszą szkółkę, uszeregowanych alfabetycznie w obrębie rodzajów i grup.

Czytaj więcej: Katalog roślin 2017-2018

Pnącza w zieleni miejskiej i przy drogach

Dlaczego warto sadzić pnącza w mieście? Jest co najmniej 14 powodów i wszystkie zostały szczegółowo omówione i zilustrowane w trzecim, całkowicie nowym wydaniu broszury "Pnącza w zieleni miejskiej i przy drogach" autorstwa Szczepana Marczyńskiego. Publikacja z pewnością stanie się niezastąpionym źródłem wiedzy dla wszystkich poszukujących profesjonalnej informacji o tej wartościowej grupie roślin.

Oprócz mnóstwa praktycznych porad i ponad setki zdjęć ułatwiających poznanie, dobór oraz uprawę pnączy i roślin okrywowych zawiera ono zestaw polecanych roślin, które sprawdziły się w trudnych warunkach miejskich, czyli m.in. przy ulicach, na stropach nad garażami podziemnymi oraz na ekranach akustycznych. Publikacja z pewnością stanie się niezastąpionym źródłem wiedzy dla wszystkich poszukujących profesjonalnej informacji o tej wartościowej grupie roślin.

Czytaj więcej: Pnącza w zieleni miejskiej i przy drogach

25 lat szkółki Clematis Źródło Dobrych Pnączy

W 2013 roku wydana została broszura na 25-lecie szkółki.

Już 25 lat produkujemy powojniki i inne pnącza ogrodowe, sprzedając je hurtowo w kraju i za granicą. Z małej szkółki działającej na 0,5 ha dzierżawionego pola i produkującej kilka tysięcy roślin, rozwinęliśmy się w nowoczesną firmę gospodarującą na 9 ha i produkującą ponad 2 miliony roślin rocznie.

 

Czytaj więcej: 25 lat szkółki Clematis Źródło Dobrych Pnączy

"Clematis i inne pnącza ogrodowe" - Szczepan Marczyński

Clematis książkaWydawnictwo MULTICO w lipcu 2008 r. wydało książkę "Clematis i inne pnącza ogrodowe" autorstwa Szczepana Marczyńskiego. W książce tej opisano zarówno drzewiaste jak i bylinowe, wieloletnie (trwałe) pnącza ogrodowe, które wytrzymują polskie warunki klimatyczne i są dostępne w handlu. Większość z nich jest dotychczas mało znana i rzadko w Polsce uprawiana mimo ich licznych walorów.

Dlatego głównym celem książki jest przedstawienie ogromnych możliwości stosowania pnączy w zieleni publicznej, w dużych i małych ogrodach, na balkonach oraz wszędzie tam gdzie chcemy stworzyć zielony zakątek. Ma ona ułatwić dobór właściwych roślin do konkretnych potrzeb oraz odpowiedniej pielęgnacji, w celu uczynienia naszego otoczenia piękniejszym i zdrowszym.

Czytaj więcej: "Clematis i inne pnącza ogrodowe" - Szczepan Marczyński

"Pnącza" - Szczepan Marczyński

Książka o pnączachWydawnictwo MULTICO wiosną 2011 r. wydało katalog "Pnącza" autorstwa Szczepana Marczyńskiego. Książka prezentuje 234 gatunki i odmiany wybranych, najwartościowszych pnączy sprawdzonych w polskich warunkach klimatycznych i dostępnych na polskim rynku. Uwzględnia nowości z 2010 r i niektóre z 2011r.

Pnącza, to wyjątkowa grupa roślin o pięknych kwiatach, owocach i liściach. Nadają się do uprawy zarówno w dużych i małych ogrodach, na balkonach i tarasach, jak i w zieleni miejskiej. Szybko tworzą masę zieleni, a ich bogaty asortyment pozwala na dobranie odpowiedniej rośliny do niemal każdych warunków. Autorem katalogu jest Szczepan Marczyński, który od ponad 20 lat specjalizuje się w tej dziedzinie.

Czytaj więcej: "Pnącza" - Szczepan Marczyński

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.