Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Brat Stefan Franczak

Brat Stefan Franczak (1917-2009) - polski jezuita, wybitny ogrodnik, twórca ponad 80 odmian powojników (Clematis) i ponad 100 odmian liliowców (Hemerocallis), upawianych i cenionych w kilkudziesięciu krajach. Wiele z nich ma nazwy popularyzujące Polskę.

uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej bratu Stefanowi Franczakowi

17 czerwca 2016 r. w Kolegium Księży Jezuitów w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61 odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej bratu Stefanowi Franczakowi SJ. Tablica została ufundowana przez szkółkę CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy.

Czytaj więcej: uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej bratu Stefanowi Franczakowi

Zmarł Brat Stefan Franczak

Brat Stefan FranczakZe smutkiem informujemy, że 6 lipca 2009 r. zmarł w Gdyni Brat Stefan Franczak, jezuita, hodowca wielu znanych i uprawianych na całym świecie odmian Clematis, wspaniały człowiek i ogrodnik. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj więcej: Zmarł Brat Stefan Franczak

Order dla Brata Stefana Franczaka

Brat Stefan Franczak4 marca 2009 r. prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył Stefana Franczaka Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie hodowli roślin ozdobnych, za wkład do światowego dorobku ogrodniczego". 

Czytaj więcej: Order dla Brata Stefana Franczaka

Brat Stefan Franczak i jego powojniki

Brat Stefan Franczak, Jezuita z WarszawyBrat Stefan Franczak, Jezuita z Warszawy, jest znanym na całym świecie hodowcą powojników (Clematis), a jednocześnie człowiekiem o niezwykłej skromności i pracowitości. Selekcją tych roślin zainteresował się w latach 60-tych.

Czytaj więcej: Brat Stefan Franczak i jego powojniki

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.