Teraz Polska
Clematis na Facebook
Clematis na YouTube
pinterest
instagram
中文(简体) NAZWA ROŚLINY:

Actinidia - aktinidia ostrolistna SCARLET SEPTEMBER KIWI

Szczepan Marczyński prezentuje jedną z nowszych odmian aktinidii ostrolistnej o czerwonych owocach. SCARLET SEPTEMBER KIWI dojrzewa najwcześniej ze wszystkich odmian, bo od końca sierpnia i owocuje do połowy września.

Czytaj więcej: Actinidia - aktinidia ostrolistna SCARLET SEPTEMBER KIWI

Actinidia - aktinidia ostrolistna VITIKIWI

VITIKIWI to ciekawa odmiana aktinidii ostrolistnej zawiązująca owoce bez zapylenia - są beznasienne. Stanowi alternatywę dla popularnych odmian samopylnych, jak np. 'Issai', ze względu na większe owoce, podwyższoną mrozoodporność i wcześniejszy termin dojrzewania owoców.

Czytaj więcej: Actinidia - aktinidia ostrolistna VITIKIWI

Actinidia - cięcie i prowadzenie mini kiwi

Actinidia - cięcie i prowadzenie mini kiwiAby jesienią uzyskać obfitość smacznych owoców mini kiwi własnej hodowli, należy rośliny aktinidii specjalnie prowadzić i przycinać. Zapraszamy do obejrzenia filmu o cięciu, w którym Szczepan Marczyński podpowiada jak to prawidłowo zrobić.

FILM: Actinidia - cięcie i prowadzenie mini kiwi

Actinidia - gatunki, odmiany i zastosowanie mini kiwi - cz. 1

Aktinidia - gatunki, odmiany, zastosowanie - cz. 1Film informuje o mrozoodpornych gatunkach i odmianach aktinidii (mini kiwi), które można uprawiać w klimacie umiarkowanym. W części 1 omówione są cechy aktinidii pstrolistnej (Actinidia kolomikta) i aktinidii ostrolistnej (Actinidia arguta) oraz ich odmian.

Film: Actinidia - gatunki, odmiany i zastosowanie mini kiwi - cz. 1

Actinidia - gatunki, odmiany i zastosowanie mini kiwi - cz. 2

Actinidia - gatunki, odmiany i zastosowanie mini kiwi - cz. 2W drugiej części filmu o aktinidii Szczepan Marczyński pokazuje na konkretnych przykładach jak sadzić, w różny sposób przycinać i dalej prowadzić oraz pielęgnować aktinidie, z przykładami rozwiązań stosowanych na plantacjach.

Film: Actinidia - gatunki, odmiany i zastosowanie mini kiwi - cz. 2

Actinidia - Plantacja produkcyjna mini kiwi

Actinidia - Plantacja produkcyjna mini kiwiRośnie zainteresowanie aktinidią ostrolistną jako rośliną sadowniczą. Szkółkarz i znawca pnączy Szczepan Marczyński oraz właściciel jednej z pierwszych polskich plantacji mini kiwi Jacek Kostrzewa opowiadają o towarowej uprawie aktinidii.

Film: Actinidia - Plantacja produkcyjna mini kiwi

Akebia, kokornak, cytryniec - pnącza nie wymagające cięcia

Pnącza niewymagające cięcia - akebia, kokornak, cytryniecW filmie omówiono wiosenną pielęgnację pnączy nie wymagających cięcia. Są to m.in. akebia (Akebia), kokornak (Aristolochia), cytryniec (Schisandra).

FILM: Akebia, kokornak, cytryniec - pnącza nie wymagające cięcia

Clematis & Chopin

Actinidia - cięcie i prowadzenie mini kiwiChwila relaksu z muzyką Chopina i pięknymi, polskimi odmianami powojników.

Czytaj więcej: Clematis & Chopin

Clematis - cięcie powojników

CIĘCIE POWOJNIKÓWWczesną wiosną wykonuje się podstawowe cięcie powojników (Clematis), które decyduje o sukcesie w uprawie tych pięknych roślin. W filmie pokazano jak prawidłowo przycinać powojniki z różnych grup, aby rośliny zachwycały obfitym kwitnieniem.

FILM: Clematis - cięcie powojników

Clematis - podpory dla powojników

Clematis - podpory dla powojnikówPowojniki to w większości pnącza, które w naturze wspinają się po innych roślinach dążąc w kierunku słońca. W ogrodzie możemy wyeksponować te piękne rośliny na specjalnie przygotowanych dla nich konstrukcjach jak tyczki, obeliski, podpórki z wikliny lub prowadzić je po elementach małej architektury jak altany, bramki, pergole.

Czytaj więcej: Clematis - podpory dla powojników

Clematis - powojniki na okrywy

Clematis - powojniki na okrywySzczepan Marczyński pokazuje gatunki i odmiany powojników, które nadają się na okrywy. W zależności od potrzeby, z powojników możemy stworzyć zarówno kolorowe kobierce między krzewami i bylinami w niedużym ogrodzie, jaki i duże, szczelne połacie w parkach i zieleni publicznej.

Film: Clematis - powojniki na okrywy

Clematis - Powojniki pachnące

Clematis - Powojniki pachnąceNie każdy wie, że istnieją powojniki o wyjątkowo silnie i przyjemnie pachnących kwiatach. Dobrze jest je sadzić tam, gdzie często przebywamy, w pobliżu okien, furtek, ścieżek oraz w miejscach wypoczynku.

Czytaj więcej: Clematis - Powojniki pachnące

Clematis - sadzenie powojników

Sadzenie powojników - filmFilm pokazuje jak dobrać i dobrze posadzić powojnik w ogrodzie oraz jak stworzyć mu warunki do dobrego wzrostu i pięknego kwitnienia przez wiele lat. Mowa jest w nim między innymi o wyborze stanowiska, nawadnianiu, odwadnianiu i nawożeniu.

Film: Clematis - sadzenie powojników

CLEMATIS - Szczepan Marczyński Collection

CLEMATIS - Szczepan Marczyński CollectionW 1992 r. na terenie szkółki dr Szczepan Marczyński rozpoczął hodowlę i selekcję własnych odmian pnączy, zwłaszcza powojników (Clematis). W filmie hodowca opowiada o swoich ulubionych i najbardziej wartościowych odmianach.

Czytaj więcej: CLEMATIS - Szczepan Marczyński Collection

Clematis - zabezpieczanie powojników w ogrodzie

Zabezpieczanie powojników w ogrodzieFilm informuje o prawidłowym przygotowaniu powojników do zimy. Szczepan Marczyński pokazuje jak zabezpieczyć rośliny przed mrozem, omawia także sposoby wstępnego, jesiennego cięcia powojników.

Film: Clematis - zabezpieczanie powojników w ogrodzie

Clematis i inne pnącza na balkonie - pojemniki

Clematis i inne pnącza na balkonie - pojemnikiSzeroki asortyment pojemników i donic daje nam wiele możliwości aranżacji tarasów i balkonów. W filmie pokazano najpopularniejsze rodzaje pojemników jakie są dostepne na rynku oraz omówiono sposoby ich wykorzystania.

Czytaj więcej: Clematis i inne pnącza na balkonie - pojemniki

Clematis i inne pnącza na balkonie - sadzenie

Clematis i inne pnącza na balkonie - sadzeniePnącza idealnie nadają się do obsadzania tarasów, loggii czy balkonów. Szybko tworzą dekoracyjne, pionowe osłony i co ważne - zajmują niewiele miejsca. Rośliny możemy sadzić zarówno na początku sezonu wegetacji, jak i później, latem i jesienią.

Czytaj więcej: Clematis i inne pnącza na balkonie - sadzenie

Clematis terniflora - powojnik jesienny

Clematis terniflora - charakterystyka i uprawa powojnika jesiennegoPowojnik jesienny to najpóźniej kwitnący powojnik w naszej strefie klimatycznej. Jest to niezwykle dekoracyjna, silnie rosnąca i mało wymagająca roślina. Szczególnie warta uwagi jest odmiana 'Early Snow', która kwitnie wcześniej od gatunku.

Czytaj więcej: Clematis terniflora - powojnik jesienny

Hortensja pnąca i przywarka japońska - królowe cienia

Actinidia - cięcie i prowadzenie mini kiwiHortensja i przywarka japońska to bliskie kuzynki o podobnych wymaganiach i charakterze wzrostu. Te dekoracyjne pnącza są niezastąpione w cienistych ogrodach. Doskonale sprawdzają się zarówno jako rośliny pnące na ścianach czy pergolach, jak i rośliny okrywowe pod koronami drzew.

Czytaj więcej: Hortensja pnąca i przywarka japońska - królowe cienia

Lonicera - cięcie wiciokrzewów

Lonicera - cięcie wiciokrzewówW filmie omówiono cięcie wiciokrzewów (Lonicera). Szczepan Marczyński pokazuje, które wiciokrzewy przyciąć, a których nie przycinać wczesną wiosną, aby rośliny pięknie kwitły i zdrowo wyglądały.

FILM: Lonicera - cięcie wiciokrzewów

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Skontaktuj się z nami

Szkółka mieści się w Pruszkowie k/Warszawy

  • fax: 22 722 26 63
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prowadzimy tylko sprzedaż hurtową - zaopatrując sklepy i centra ogrodnicze, hurtownie oraz firmy urządzające tereny zieleni.

Nie prowadzimy ani sprzedaży detalicznej w szkółce ani sprzedaży wysyłkowej.